Servis ve Bakım Hizmetleri

Elektrikle çalışan tüm cihazlar gerek güvenlik gerekse daha uzun ömürlü olması açısından bakım gerektirir.

Periyodik ve rutin bakımlar hem ürünlerinizin ömrünü uzatır hem de tesisinizi daha güvenli çalışmasını sağlar.

Unutulmamalıdır ki yüksek meblağlara mal olan tesislerde çalışan her ürünün bir operasyon ömrü vardır, bu ömürlerin fabrika verilerine ulaşabilmesi için muhakkak periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.

GASGRUP ENERJİ profesyonel yaklaşımı ve uzman kadrosu ile servis ve bakım ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır.

1. Genel Elektrik Bakım ve Servis Hizmetleri;

» Orta Gerilim Sistemleri Periyodik Bakımı

» Alçak Gerilim Sistemleri Periyodik Bakımı

» Trafo Sargı Direnç Ölçümleri ve Yağ Seviye Bakımı

» Jeneratör Periyodik Bakımı

» AG Kompanzasyon Ölçüm ve Bakımı

» Topraklama Direnç Ölçümü

» Kaçak Akım Testleri

» Harmonik Bozulma ve Enerji Kalite Ölçümü

» Katodik Ölçümü

» Zayıf Akım Sistemleri Periyodik Bakımı

» Aydınlatma Sistemlerinin Periyodik Bakımı

» Topraklama Ve Paratoner Sistemleri Periyodik Bakımı

 

2. İstasyon Periyodik Bakım ve Servis Hizmetleri  

Periyodik Kontrol 

Periyodik kontrol LPG istasyonlarının mekanik ve elektrik tesisatının yanı sıra LPG otomasyon sisteminin de detaylı kontrolünü içeren bakımlara verilen isimdir. EPDK LPG istasyonlarının her sene en az 1 kere periyodik kontrol yapılmasını zorunlu kılar. LPG dağıtıcı firmalar periyodik kontrollerde denetleme listesi oluşturur ve bu listeye göre kontroller yapılır. Ayrıca TSE 11969 emniyet kurallarına uyulup uyulmadığı da kontrol edilir. Gasgrup olarak LPG dağıtıcı firmalarına bu hizmeti sunmaktayız.  

 

Servis Hizmetleri

İstasyonlarda oluşan arıza durumlarında istasyon çalışabilirliğini sağlamak, satış kesintisini en alt seviyede tutarak güvenli bir şekilde soruna müdahale etmektedir. Gasgrup olarak istasyonlara servis hizmeti sunmaktayız.

 

Hidrostatik Test 

LPG tankının veya LPG mekanik tesisatının su ile doldurulup basınçlandırılarak tesisat veya tanka kaçak kontrolü yapılmasıdır. Bu işlem LPG tankı için uygulanacaksa tankın tesisat ile olan bağlantısı kesilip tank su ile doldurulup basınçlandırılarak kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Gasgrup olarak istasyonlara hidrostatik test hizmeti sunmaktayız. 

 

Gaz Free İşlemleri 

Gaz Free işlemi LPG nin tanktan veya tank üstü tesisattan tahliyesi işlemine denir. Gaz Free işlemi şuan yoğun olarak Azot (N) gazı ve kompresör ile yapılmaktadır. Azot, patlayıcı ve parlayıcı gazlarla tepkimeye (yanma ve patlama) girmediği ve oksitlenme özelliği olmadığı için LPG sistemlerinde yoğun olarak kullanılır. Daha çok tank üstü tesisatın bir bölümü ya da tümü için gaz free işleminde kullanılır. Kompresörler ise genellikle LPG tankının gaz free işlemi için kullanılır. Gasgrup olarak Gaz Free hizmeti sunmaktayız.